Złocieniec miasto z klimatem

W dniach 19-20 listopada 2021 roku odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Krakowie. Wystartowało blisko 700 zawodników z 32 krajów. Jednym z reprezentantów Polski w kategorii kumite do 75 kilogramów był zawodnik Złocienieckiego Klubu Karate sensei Jakub Pawłowicz.

Podczas pierwszego dnia mistrzostw po ciężkim pojedynku, po 2 dogrywkach pokonał reprezentanta Rosji. W kolejnej walce zmierzył się z reprezentantem Polski, którego pokonał przed czasem poprzez dwukrotne wazari. Drugiego dnia mistrzostw jego rywalem w półfinale był reprezentant Iraku, który tego dnia okazał się lepszym zawodnikiem. Finalnie to on tego dnia został Mistrzem Świata w tej kategorii. Brązowy medal zdobyty przez Jakuba jest najwyższym osiągnięciem zawodników z kategorii męskiej seniorów województwa zachodniopomorskiego na Mistrzostwach Świata.

Trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie do zawodów jest sensei Wojciech Pawłowicz, który także podczas mistrzostw pełnił rolę sędziego międzynarodowego.

Wpisany przez: Marcin Dziarmaga