Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy korzystający z sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza potwierdzając zapoznanie się z regulaminem.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania możliwie niezwłocznie.
 4. Odpowiedzi na pytania np. z funkcjonowania gminy lub przeprowadzonych bądź planowanych inwestycji, wymagające dodatkowych konsultacji, publikowane będą w terminie do 14 dni roboczych.
 5. Pytanie zostaje opublikowane publicznie z chwilą udzielenia na nie odpowiedzi przez Burmistrza.
 6. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 7. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 8. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 9. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań.
 10. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

 

Beata Piwowarska
data dodania: 2016-01-27 17:44:03

Witam Pana Burmistrza ! Moje pytanie brzmi : dlaczego najlepiej uczące się dzieci ( średnia powyżej 5,0 ) w szkołach podstawowych w Gminie Złocieniec nie otrzymały na pierwszy semestr stypendiów naukowych ? Czyżby znowu oszczędności gminne kosztem uczących się dzieci ?

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Beato

Ton wypowiedzi jest nieadekwatny do poruszonego problemu. Pod koniec grudnia 2015 roku został zatwierdzony budżet Złocieńca na rok 2016, w którym zarezerwowana została pozycja 47.000 zł z przeznaczeniem na stypendia za wyniki w nauce (http://bip.zlocieniec.pl/dokumenty/4874).  Przyznawanie stypendiów jest kompetencją dyrektorów szkół. Burmistrz akceptuje jedynie propozycje wysokości stypendiów, zaproponowanej przez dyrektora.

Pozdrawiam serdecznie.

Łukasz Łasiński
data dodania: 2016-01-25 22:46:42

Witam, pytam w sprawie budżetu obywatelskiego czy tej kwoty nie można przeznaczyć na dofinansowanie rewitalizacji parku żubra? ( oświetlenie, ławki, trawa, nowy asfalt lub kostka) pytam tutaj ponieważ kwota inwestycji ma ten projekt jest wyższa niż ta zakładana w budżecie obywatelskim. Pozdrawiam

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Łukaszu.

Idea budżetu obywatelskiego polega na tym że zgłasza się pewne inicjatywy, a mieszkańcy swoimi głosami decydują, która będzie sfinansowana. Pańska propozycja to świetny pomysł do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Jedynym elementem weryfikacji będzie ilość głosów, które ten pomysł otrzyma. A tutaj jest niezbędny udział Pana i innych, których zadaniem jest znaleźć jak najwięcej osób, które oddadzą głos na remont Parku Żubra. Również ze świadomością, że będą inne propozycje, które będą miały swych promotorów.

Kwota, którą przeznaczyliśmy na początek może być dostosowana do zakresu czynności, które trzeba będzie wykonać w ramach zadania. W tym celu najlepiej udać się do wydz. Promocji UM lub Gospodarki Komunalnej UM i tam porozmawiać o szczegółach. Poza tym od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 9.00 ja również jestem do dyspozycji mieszkańców by porozmawiać o szczegółach budżetu obywatelskiego.

Pozdrawiam serdecznie.

Karolina synak
data dodania: 2015-10-27 17:32:18

Witam chcialam sie dowiedziec cos o komisji mieszkaniowej kiedy sie odbedzie i czy sa mieszkania do rozdania mieszkanca oraz czy Pan Burmistrz interesowal sie w jakich warunkach musza mieszkać ludzie ktorzy staraja sie o mieszkanie bo nie maja opcji mieszkac w domu rodzinnym , a musza wynajmowac lokal użytkowy jako mieszkanie z ubikacja i lazienka w piwnicy zapraszam Pana jako Burmistrza na obejrzenie warunkow mieszkalnych i ocenienie czy nalezy sie dostanie mieszkania

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Karolino.

Społeczna Komisja Mieszkaniowa obraduje na posiedzeniach bez udziału Wnioskodawców, a sytuacja mieszkaniowa sprawdzana jest poprzez wizytację miejsca zamieszkania. Z informacji uzyskanej od Komisji wynika, że członkowie Komisji byli w miejscu zamieszkania Pani rodziny i Pństwa trudna sytuacja mieszkaniowa jest znana.

Niestety w chwili obecnej brakuje mieszkań dla wszystkich chętnych. Jest Pani ujęta na liście osób oczekujących na mieszkanie i w przypadku zwolnienia się odpowiedniego mieszkania dla Pani rodziny zostanie ono przydzielone.

Oczywiście pod uwagę brane jest kilka kryterii: warunki mieszkaniowe wnioskodawcy, kryteria określone w uchwale Rady Miejskiej oraz kolejność złożonych wniosków.

Pozdrawiam serdecznie.

Tomasz Jędrych
data dodania: 2015-09-28 10:48:39

Szanowny Panie Burmistrzu. Proszę o konkretną odpowiedź - czy, kiedy i jak nasze miasto chce załatwić sprawę petycji mieszkańców ulicy Tkackiej. Takowa petycja, podpisana przez WSZYSTKICH mieszkańców Tkackiej, została złożona do urzędu Miasta bodajże 4 lub nawet 5 lat temu. Dotyczyła ona ograniczenia stosownym oznakowaniem prędkości poruszających się po Tkackiej pojazdów, oraz po wykonaniu wymiany naprawianej w nieskończoność i nieskutecznie nawierzchni - położenia progów dodatkowo spowalniających ruch. Uliczka jest mała i wąska (135 m długości), przejazd ograniczają parkujące samochody mieszkańców, a natężeniue ruchu po uruchomienie centrów handlowych wzrosło nieprawdopodobnie. Zliczona przez naszą kamerę monitorującą parkowane samochody ilość pojazdów przejeżdżających jednego dnia w miesiącu lipcu b.r (padł rekord!) wyniosła 284... Rozwijane prędkości przejezdnych, także nie należą do dozwolonych i bezpiecznych w obszarze zabudowanym. Może pod Pańskim nadzorem ta niebagatelna uciążliwość, hałas i niebezpieczeństwo wypadku, jakie wisi w powietrzu zostanie zażegnane? Oby raz Polak był mądry "przed szkodą".. Pozdrawiam w imieniu mieszkańców Tkackiej i swoim.

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Tomaszu.

W nawiązaniu do Pana pytania odnośnie ul. Tkackiej informuję, że w chwili obecnej trwają prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej budowy kanalizacji deszczowej w ulicy Tkackiej.

Po realizacji tego zadania zostanie przeprowadzona modernizacja nawierzchni ww. ulicy oraz zostanie opracowana zmiana organizacji ruchu drogowego.

Do czasu wykonania tego zadania będą wykonywane niezbędne prace konserwacyjne i naprawcze.

Pozdrawiam serdecznie.

Bartłomiej Jaśkiewicz
data dodania: 2015-09-22 19:53:46

Chciałbym się dowiedzieć czy w Naszym Złocieńcu urząd miasta nie mógłby się postarać o postawienie paczkomatów które są najbliżej dopiero w Świdwinie i Szczecinku, a naprawdę ułatwiają one wysyłki w czasach zakupów internetowych które tak się rozwijają. Paczkomaty słyną z tego iż paczki z nich można odbierać 24/7 :) co ułatwiłoby kupno filmów/gier itp. w premierę oraz ułatwiłoby życie także osobom pracującym, ponieważ nie mieliby problemów z awizo i 'urywaniem' się wcześniej z pracy w celu odbierania paczek. Liczę na szybką i pozytywną odpowiedź, Z poważaniem Młodzieżowy Radny Bartłomiej Jaśkiewicz

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Bartłomieju.

Gmina Złocieniec zwróciła się z zapytaniem do firmy InPost SA z zapytaniem o możliwość montażu w Złocieńcu infrastruktury stosownej do przesyłek kurierskich, jakimi zajmuje się ta firma. Odpowiedź była wstępnie pozytywna.

W chwili obecnej jesteśmy w trakcie uzgadniania stosownego do tego celu miejsca. Gmina Złocieniec nie posiada gruntu spełniającego wymagania usytuowania w centrum miasta, dostępności medium i lokalizacji przy centrum handlowym ze stosownym zapleczem parkingowym.

Nadmienię tylko, że w chwili obecnej funkcjonują 3 Punkty Obsługi Klienta firmy InPost SA. Jeżeli jednak uda się porozumieć i uzgodnić warunki satysfakcjonujące InPost SA i Właściciela gruntu, gmina Złocieniec zainteresowana jest postawieniem w naszym mieście paczkomatów 24/7.

Pozdrawiam serdecznie.

Arkadiusz Udycz
data dodania: 2015-09-16 08:48:59

Czy gmina Złocieniec będzie przyjmować imigrantów z północnej Afryki? Jeśli tak, to jak miałoby to wyglądać?

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Arkadiuszu.

Gmina nie zamierza przyjmować emigrantów z Afryki. Podstawowym powodem jest brak możliwości zabezpieczenia stabilnego funkcjonowania Naszych mieszkańców zarówno pod kątem mieszkaniowym, jak i bytowym. Dlatego też negatywnie odniosłem się do propozycji przyjęcia 50 uchodźców ze strony Wojewody Zachodniopomorskiego.

Pozdrawiam serdecznie.

artur milcz
data dodania: 2015-09-12 09:21:03

witam serdecznie! w tym roku (15r.) wiosną zorganizowałem (przy udziale LGD -Złocieniec akcję sprzątania Drawy na najgorszym odcinku rzeki czyli Złocieniec - Rzęśnica , a potem jeszcze odcinek Rzęśnica-Czubajka i Czubajka -Dalewo. Akcja przy pomocy Monaru Marianówek. w tej chwili otrzymuje już informację że rzeka wygląda jak przed akcją, w wielu przewodnikach kajakarskich nasz odcinek rzeki opisywany jest jako jeden z najbrudniejszych kawałków rzeki w Polsce!!! a kajakarze postrzegają mieszkańców Złocieńca jako brudasów! czy nie czas to zmienić, czy w ogóle ktoś o tym myśli? gdzieś wyczytałem o planie zmian architektonicznych nad brzegiem Drawy w Złocieńcu lecz co to da? fakt w samym Złocieńcu rzeka jest względnie czysta bo brudy kumulują się poniżej z nurtem, jedną z największych bolączek Drawy w Złocieńcu to są przesiadujący przy przenosce ,,elementy" którzy raz że odpowiada w największym stopniu za zaśmiecenie rzeki, dwa że często zaczepiają turystów, a nawet zdarzają się tam drobne kradzieże! co u kajakarzy pozostawia odpowiednie nastawienie i wspomnienia związane z naszym miastem. Tuż za przenoską znajduje się jeszcze trafostacja za którą ukrywa się często (nieletnia!) młodzież popalająca tam i spożywająca alkohol, nie są to czcze słowa bo widziałem to niejednokrotnie na własne oczy! moje pytania brzmią: 1. czy władze miasta mają zamiar coś z tym zrobić? (jakaś kamera monitorująca czy może wizyty służb mundurowych?) 2. czy istnieje jakiś program naprawczy opinij i wizerunku miasta w przewodnikach i oczach kajakarzy? 3. czy jest brana pod uwagę przebudowa tak niefortunnie urządzonej przenoski? pozdrawia Artur.

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Arturze.

Rzeka Drawa jest dla nas symbolem pojezierza oraz elementu łączącego miejscowości na szlaku wodnym. Przez wiele lat dla wielu odwiedzających nasze tereny turystów, była uosobieniem dziczy i piękna otaczającej przyrody.

Niestety od dłuższego czasu rzeka na odcinku od jednostki w Budowie do Dalewa w sposób widoczny zarasta. Głownie za przyczyną zmniejszonego ruchu kajakowego, obecności bobrów oraz ochrony terenów przyległych do Drawy w ramach ochrony bioróżnorodności przyrodniczej.

Spowolniony nurt, zwalone drzewa, naturalne meandry oraz przybrzeżne krzaki łapią śmieci płynące rzeką. Niestety pomimo dwóch akcji czyszczenia rzeki, których byłem inicjatorem poprzez LGD „Partnerstwo Drawy” (jesień 2014 i lato 2015) sytuacja się nie poprawia. Nadmieniam, że jest to problem nie tylko samorządu, przez który przepływa rzeka, ale świadomości mieszkańców jak również firm obsługujących spływy. Bez wspólnych działań nie będziemy w stanie tego zmienić. Odpowiadając konkretnie:

 1. Władze „coś” robią. Jednak brak tutaj inicjatywy samych przedsiębiorców powiązanych biznesowo z rzeką: sklepów korzystających z przepływających turystów czy firm organizujących spływy, które powinny rozdawać worki na własne śmieci i je na koniec odbierać. Nie wszyscy tak robią L
 2. Program naprawczy jest wspólnym przedsięwzięciem zarówno samorządu, przedstawicieli biznesu jak i mieszkańców. Bez tego elementu współpracy wiele nie osiągniemy. Jednym z programowych rozwiązań jest projekt LIVE+, który zakłada szereg działań mogących wpłynąć na poprawę obecnego stanu. Staramy się wprowadzać działania edukacyjne włączając w nie młodzież szkolną by bardziej uczulić ją na dbanie o stan Drawy. Z tego też powodu zakupiono profesjonalne laboratorium, które będzie dostępne w Gimnazjum przy ul. Chopina dla zainteresowanych.
 3. W chwili obecnej nie ma planów by przebudować obecnie funkcjonującej przenioski. Co do kontroli miejsc przy moście ul. Staszica przez Straż Miejską, prowadzony jest doraźny monitoring oraz prowadzone są interwencje w zależności od ilości zgłoszeń.

Pozdrawiam serdecznie.

Katarzyna Kaczka
data dodania: 2015-09-10 14:58:42

Dzień dobry:) interesuje mnie teren po starej żwirowni kolo jeziora Rakowo małe. Co tydzień odbywają się tam imprezy młodzież się brata z naturą :) niestety pozostają liczne pamiątki butelki plastikowe, worki szkło ... może warto podjechać zamontować kosze ogarnąć z brudu las?

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Katarzyno.

Żwirownia przy jez. Rakowo Małe pełni do tej pory funkcję gotową do zagospodarowania przez  potencjalnych zainteresowanych. Było już wiele pomysłów na zagospodarowanie ale nie znalazł się nikt z konkretną propozycją. Co do śmieci, to sprawa wydaje się trochę skomplikowana gdyż postawienie śmietników będzie zapewne wiązało się z ich dewastacją oraz pieniędzmi na ich cykliczne wywożenie. Zapewne wielu okolicznych mieszkańców będzie chciało podrzucać swoje śmieci i w krótkim czasie teren może zmienić się wtedy w nowe śmietnisko.

Dla młodych ludzi to może być miejsce dla treningów MTB, QUADÓW, 4X4 i innych wykorzystujących konfigurację terenu. Czekam na pomysły, propozycję i ew. gospodarza. Łącząc siły i możliwości coś fajnego na pewno da się zrobić.

Pozdrawiam serdecznie.

Krzysztof Szylak
data dodania: 2015-09-08 21:33:22

Kiedy pan panie Burmistrzu zrobi cos dla mlodych ludzi zeby moglu spelnic swoje mazenia i muec swoje 4 sciany nawet z TBS u moga byc do rematu

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Krzysztofie.

Co do wymarzonych 4 ścian, proszę o kontakt. Na pewno coś znajdę jeśli będą chętni do działania. Pozdrawiam

Pozdrawiam serdecznie.

joanna bednarczyk
data dodania: 2015-09-08 08:52:20

Dzień dobry kilka pytań nie mieszkam w zlociencu ale aż mnie trzęsie jak widzę jak od czasu objęcia przez Pana władzy dzieje się źle nawet do warszawy dotarł reportaz o wielkopolskiej co Pan ma do powiedzenia na ten temat bo jak na razie to był Pan na wakacjach i się nie mógł wypowiadać druga rzecz dlaczego dzieci z wielkopolskiej muszą płacić za autobus szkolny to chyba chore bo to był Pana dla mnie dziwny pomysł o tych szkołach po trzecie dlaczego Pana nietrzeźwy kolega dalej pełni swoją funkcję w urzędzie miasta? Proszę odpowiedzieć na te pytania chyba że znów Pan napisze proszę grzeczniej ale niestety to są normalne pytania więc proszę na nie odpowiedzieć

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Joanno.

Gmina Złocieniec realizuje ustawowy obowiązek dowozu uczniów z terenu całej gminy do szkół na podstawie umowy z PKS Sp. z o.o w Złocieńcu (po przeprowadzonym przetargu nieograniczonym). Szkoły i przedszkole, prowadzone przez gminę Złocieniec dokonują zamówienia w PKS Sp. z o.o. w Złocieńcu na bilety dla uprawnionych uczniów. Gmina Złocieniec jest płatnikiem faktur za te bilety.

W wyniku ustaleń ze społecznościami szkolnymi podczas procesu reorganizacji złocienieckich szkół, Burmistrz Złocieńca zadeklarował gotowość sfinansowania dowozu uczniów klas I- III z tzw. Osiedla Pomorskiego i Osiedla Gronowskiego. Od września 2015r. uczniowie ci korzystają z bezpłatnego dowozu do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu. Niestety nie uwzględnia to finansowania dojazdów uczniów klas IV – VI ze względu na brak podstaw do poniesienia takiego kosztu. Dodać tutaj należy że jesteśmy jedyną gminą wśród okolicznych miejscowości, która wzięła na siebie obowiązek dowozu uczniów z terenu miejscowości, gdzie znajduje się szkoła.

Pozdrawiam serdecznie.

Karol Majski
data dodania: 2015-09-06 16:34:12

Mamy XXI wiek. Tzw. "komuna", która walczyła niby z kościołem wybudowała ładny i funkcjonalny Dom Pogrzebowy w poprzednim wieku, a aktualne jego wewnętrzne wyposażenie / ławki, krzesła, niby dywan/, to jak w 1947 r. świetlice wiejskie w gminie Złocieniec. Obiekt ten obsługuje i pobiera opłaty conajmniej 7/siedem/ podmiotów, tj: ZUK, trzy parafie, trzy zakłady pogrzebowe. Uważam, że zarządca mógłby spowodować zamontowanie nowych, estetycznych, wygodnych siedzeń/ławek, krzeseł/, poprzez dibre zaplanowanie i nawet zwiększenie miejsc siedzących. To samo dotyczy niby dywanu, lepsze znajdują się na śmietnikach, Żarówki przepalone mogą być uzupełniane. A nawet na przyszłe ciepłe lata zamontować nawiewy-cyrkulację powietrza. Sprawa BARDZO PROSTA - komuny już brak, to chyba legalnie takie PROSTE zadania można wykonać. Koszty prawie żadne z porównalnymi ze sponsorowaniem nie zawsze oczekiwanych imprez przez całość społeczeństa/ strzelania, tenis itp. uczestnik cermoni pogrzebowej Karol Majski.

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Karolu.

Domyślam się że temat dotyczy kaplicy cmentarnej. Jest to jeden z powodów propozycji łączenia spółek ZGM i ZUK, by działalność w jednej strukturze mogła działać skuteczniej również na terenie cmentarza.

Pozdrawiam serdecznie.

Andrzej Baranski
data dodania: 2015-08-29 21:16:36

Panie Burmistrzu slysze ze w nowym zakladzie u wlotu do Zlocienca zostana zatrudnieni ukraincy,podstepem wysiedla sie polakow z domow podnoszac im czynsz.Panie burmistrzu jezeli jest pan polakiem i lezy Panu na sercu dobro regionu to lepiej zadbac o zatrudnienie miejscowych a nie ludziom ktorzy sa wrogo nastawieni do nas.I niech Pan odrazu zadba o zwiekszenie patroli policji.Mysle ze jest Pan odpowiedzialnym czlowiekiem a nie karierowiczem dla kasy.I jeszcze jedno rzeka zaniedbana turystyki zadnej a region ladny warto pomyslec.

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Andrzeju.

W sprawie planów uruchomienia zakładu rybnego przy ul. Drawskiej nie mamy ścisłych informacji co do terminu uruchomienia jak również składu zatrudnienia osób tam pracujących. Jednakże wiadomo, że w chwili obecnej ilość firm, która przewinęła się przy budowie pokazała, że dla stabilnej realizacji inwestycji skorzystano z kontraktu w którym zadania zlecono obcokrajowcom. Mamy nadzieję, że w zakładzie znajdzie zatrudnienie kilkaset chętnych osób, głownie kobiet, które zadeklarują wolę i sprostają wymaganiom specyfiki zakładu. My mamy nadzieję że zarobki będą adekwatne do nakładu oczekiwanej pracy – tak zadeklarował przedstawiciel właściciela.

Pozdrawiam serdecznie.

Anna Homa
data dodania: 2015-08-12 11:55:54

Witam Panie Burmistrzu, jaj mam dość nietypowe pytanie. Kilkanaście dni temu było głośno o Ostrowicach, a Pan się wypowiadał w jednym z programowa na żywo. Czy już wiadomo co będzie dalej z tą gminą? Zostanie przyłączona do Złocieńca czy do Drawska?

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Anno.

Rozgłos wokół sytuacji finansowej Ostrowic oraz przyszłe losy są obiektem kampanii wyborczej i spekulacji. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, informowałem wielokrotnie o woli rozmów na temat powiększenia granic gminy o tereny części Gminy Ostrowice (Bolegorzyna, Smołdzięcina, Nowego Worowa, Chlebowa, Siecina czy Gronowa). Biorę tu pod uwagę odległość do Urzędu, korzystanie z infrastruktury wod. – kan., odległości w odbiorze śmieci czy dowozu dzieci do szkoły.

Jednak nie dopuszczę by takie decyzje miały odzwierciedlenie w przejęciu dotychczasowych zobowiązań finansowych Ostrowic i mogło wpłynąć na pogorszenie się sytuacji życiowej mieszkańców Gminy Złocieniec. Przy wsparciu rządu i specjalnego programu naprawczego możemy szukać odpowiednych rozwiązań by tego uniknąć.

Pozdrawiam serdecznie.

Jan Szewczyk
data dodania: 2015-07-19 17:17:38

Szanowny Panie Burmistrzu. Jestem mieszkańcem nowopowstałego osiedla "pod lasem" przy ulicy Mirosławieckiej. Mam do Pana kilka pytań: 1. Kiedy mieszkańcy doczekają się "normalnej" i oświetlonej drogi przebiegającej przez "osiedle"? 2, Czy istnieje możliwość aby tablica oznaczająca teren zabudowany Złocieniec została przeniesiona na wysokość leśniczówki "pod lasem"? 3. Czy jest możliwym aby przy wjeżdzie na nowopowstałe "osiedle" ustawić tablicę z nazwą ulicy i numerami domów tak aby nie było problemu do nas trafić (również urzędnikom miejskim)? Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Janie.

Miałem spotkanie z mieszkańcami osiedla, na którym ustaliliśmy zadania, które postaram się wykonać. Część uda się wykonać jeszcze w tym roku, jak przesunięcie tablicy granic miasta, oznaczenia ulic czy oświetlenie. Złożyliśmy również wniosek popierający do Zakładu Gazowniczego. Składamy propozycję do budżetu o wydłużenie chodnika na ul. Mirosławieckiej by mógł skomunikować przejściem dla pieszych drogę z osiedlem

Pozdrawiam serdecznie.

Magdalena Braniecka
data dodania: 2015-07-17 14:07:19

Mieszkańcy bloków przy ul. Wielkopolskiej 4 i 4a są zaniepokojeni wywieszonymi na klatkach schodowych pismami spółki Domar informującymi o wypowiedzeniu umowy najmu lokali oraz w razie nieopłacenia przez gminę należnych zaległosci, o konieczności opuszczenia mieszkań do dnia 31. stycznia 2016. W związku z powyższym, jako mieszkanka opłacająca tzw. czynsz uwolniony, zwracam się z prośbą o oficjalną odpowiedź czy gmina Złocieniec doszła do jakiegoś porozumienia ze spółką oraz o publiczne oświadczenie burmistrza, że możemy być spokojni o nasze mieszkania - nie na pół roku, czy na rok, ale zgodnie z umowami, które podpisaliśmy, co najmniej na pozostałe 17 lat. Jesteśmy zmęczeni już sytuacją, która powtarza się praktycznie co roku, tzn. straszeniem nas przez spółkę eksmisją, bo gmina zalega z płatnościami. Chcemy spać spokojnie, mieszkać spokojnie i planować remonty bez obaw, że za pół roku czy rok bedziemy musieli opuścić mieszkania, w które inwestujemy niemałe pieniądze. W związku z powyższym proszę o jak najszybszą odpowiedź jak burmistrz widzi przyszłość mieszkańców Wielkopolskiej i jaką mamy gwarancję, że w spokoju będziemy mogli tam mieszkać dopóki nie wygasnie nam umowa (i co będzie z nami gdy umowy, które zawarliśmy na czas określony nam wygasną).

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Magdo.

Odpowiadając  na Pani pytanie informuję, ze w dniu 27 lipca odbyło się spotkanie w udziałem wspólników spółki Domar, Prezesa ZGM i Zastępcy Burmistrza, którego przedmiotem było złożone wypowiedzenie umów najmu lokali mieszkalnych w budynkach przy ul. Wielkopolskiej.

Strony przedstawiły swoje stanowiska w zakresie dalszej współpracy. Aktualnie Gmina analizuje propozycje nie tylko dotyczące kontynuowania współpracy z Domarem, ale także ewentualnego udziału w partnerstwie publiczno-prywatnym w celu dokończenia inwestycji przy ul. Wielkopolskiej i pozyskania kolejnych mieszkań pod potrzeby Gminy.

Dodatkowo rozpatrujemy skuteczność formalno-prawną złożonego wypowiedzenia, które dla nas było również dużym zaskoczeniem.

Dlatego informujemy, że dobro mieszkańców i zapewnienie im „dachu nad głową” będzie dla nas determinantem najwyższego rzędu. Działając w oparciu o istniejący stan prawny i obowiązujące przepisy z uwzględnieniem możliwości finansowych, będziemy realizowali podstawowe zadania Gminy w zakresie zaspokajania potrzeb naszych mieszkańców.

Umowa jaka została zawarta z Domarem oraz umowy podnajmu z lokatorami muszą opierać się na zasadach zdrowej współpracy gospodarczej i nie mogą być realizowane kosztem którejkolwiek z zainteresowanych stron. Podwyżka czynszu, która poprawiłaby sytuację finansową spółki może przynieść odwrotne skutki, w postaci pogorszenia sytuacji lokatorów będących płatnikami oraz zwiększyć koszty gminy dlatego musi być odpowiednio wypośrodkowana. Dopóki Domar jest właścicielem mieszkań może próbować narzucać nam swoje oczekiwania finansowe. Stąd czynimy starania, by znaleźć rozwiązania zmierzające do sukcesywnego przenoszenia prawa własności nieruchomości na Gminę. Aktualnie realizujemy umowę wykupu 3 lokali w jednym z budynków przy ul. Wielkopolskiej. Z drugiej strony nie może nam być całkowicie obojętny los podmiotu gospodarczego i powiązanych z nim pracowników, również mieszkańców Gminy Złocieniec. Poważnie rozważamy propozycję zaangażowania się Gminy w program PPP lub wykupu dalszych lokali w zasobach, które zostały oddane nam do dyspozycji. Wszystkie te alternatywy zostaną przeliczone i wybrany zostanie optymalny wariant, który będzie uzasadniał wydatkowanie środków publicznych w sposób celowy i rozsądny.

Przy okazji przypominam, że zgodnie z umową podnajmu wszelkie sprawy związane z remontami lokali mieszkalnych musza być zgłaszane i uzgadniane z właścicielem nieruchomości. Brak zgody rodzi konsekwencje prawne w postaci utraty zainwestowanych nakładów i może za sobą pociągnąć dodatkowe koszty wynikające z przywrócenia lokalu do stanu pierwotnego.

Pozdrawiam serdecznie.

Antoni Gadzina
data dodania: 2015-07-09 20:27:56

Witam i proszę o odpowiedź, czemu w dniu dzisiejszym nie ma wody na ul. Parkowej ? Łączę pozdrowienia i dziękuję z góry za odpowiedź. Antoni Gadzina.

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Antoni.

Brak wody spowodowany był awarią układu elektronicznego sterującego urządzeniami w ujęciu wody w Złocieńcu.Problem był na bieżąco monitorowany przez podkległe mi służby a wszystkie informacje jakimi dysponowaliśmy publikowane były na fanpage Złocieńca.
Wiem, że zaistaniała awaria spowodowała wiele niedogodności nie mniej była też dla nas dobrym doświadczeniem w jaki sposób postępować w sytuacjach kryzysowych i co należy jeszcze poprawić aby skutki takich przykrych sytuacji były jak najmniej odczuwalne dla nas wszystkich.

Pozdrawiam serdecznie.
 

Mirosław Czyż
data dodania: 2015-07-04 10:24:02

Czy Pan Burmistrz określilł swoje stanowisko w sprawie likwidacji gminy Ostrowice i przejęcia jej w całości przez gminę Drawsko? Jak podaje dzisiejsza GW Wojewoda już postanowił o takim rozwoju spraw w porozumieniu z burmistrzem Drawska. Sprawa podobno czeka na przyklejanie jej w Warszawie. Wiem , że Ostrowice maja duże zadłużenie ale znając realia polskie przed połączeniem gmina zostanie w dużej części oddłużona, o ile nie w całości ( inaczej taki sprytny burmistrz Drawska nie zgodziłby się na połączenie). Przypominam,że historycznie gmina Zlocieniec obejmowała te tereny aż po Gawroniec, a w tej chwili dzieli obecną gminę na 2 niepołączone ze sobą części) . Jaka jest Pańska opinia w tej sprawie?

Burmistrz Złocieńca

Szanowny Panie Mirosławie.

Stanowisko w sprawie ewentualnego włączenia gminy Ostrowice w granice Naszej Gminy powiązane jest wprost od warunków jakie zaproponuje Wojewoda Zachodniopomorski i  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Przede wszystkim od terminu, w którym to przejęcie miałoby się odbyć oraz losami długu, czy będzie on przejęty przez Złocieniec czy też przez administrację rządową.

Teren gminy Ostrowice zarówno geograficznie, historycznie jak i gospodarczo powiązany jest mocno ze Złocieńcem. Deklarujemy wolę rozmowy i ustalania szczegółów, na jakich mogło by to nastąpić. Jednak nie dopuścimy, by było to kosztem mieszkańców Złocieńca.

Jeśli jednak zagwarantowane będą warunki do płynnego przeniesienia granic administracyjnych – finansowe, formalne i mentalne - to istnieje wola do podejmowania takich decyzji. Jednak w atmosferze medialnej sensacji, przedwyborczego pośpiechu i „targowania” dobrem mieszkańców nie jesteśmy chętni podejmowania wiążących decyzji.

Pozdrawiam serdecznie.

Anna Góral
data dodania: 2015-07-01 08:52:00

Witam Panie Burmistrzu Zwracam się z zapytaniem o drogę na ul.Bolesława Prusa .Nawierzchnia jest kipska ostatnio służby co prawda załamały dziury ale materiał to chyba żart. Kamyki nie dość że są zagrożeniem dla aut mijających się na drodze typu uszkodzenia szyby przedniej, dodatkowo dla rowerzystów ryzykiem przebicia koła. Może wymiana asfaltu na tah drodze?Było by to wymawianie i dla kierowców oraz rowerzystów. Pozdrawiam.

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Anno.

W nawiązaniu do Pani pytania w sprawie dziur w nawierzchni asfaltowej na ul. Bolesława Prusa informuję, że corocznie prowadzimy remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych w naszym mieście. Remonty cząstkowe są wykonywane remonterem Patcher (emulsja i grysy), jest to bardzo efektywna i polecana metoda remontów dróg o małym i średnim natężeniu ruchu drogowego. Każdy remont dróg wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym lecz jest to szybka i skuteczna metoda naprawy dróg.

Pozdrawiam serdecznie.

Małgorzata Kapuścińska
data dodania: 2015-06-29 10:52:48

Dzień dobry, Sprowadziłam się do Złocieńca 5 lat temu i niestety nie zdawałam sobie sprawy, że tu jest aż taka stagnacja. Przez długi czas nie mogłam zrozumieć jak turyści mogą nie chcieć przebywać, odpoczywać lub np. leczyć się w tak przepięknej miejscowości. Tu powinny być np. sanatoria ( borowina blisko), ośrodki wypoczynkowe, ośrodki szkoleniowe, spa, cokolwiek ! Coś by się działo ! Rety, jeziora, lasy dookoła, świeże powietrze, dobre drogi dojazdowe, wszystko jest! W centralnej Polsce reklamują się głównie Mazury a opisując komuś dokąd się przeprowadziłam dodaję: "to tak pomiędzy Czaplinkiem a Drawskiem", wtedy mniej więcej wiedzą. Poprzedni Burmistrz liczył chyba na tzw. przetrwanie na stanowisku i chciał mieć tylko święty spokój, dlatego głosowaliśmy na Pana z nadzieją, że coś się zmieni. I tu dochodzę do sedna sprawy. PRACA !! Już się teraz nie dziwię dlaczego w Warszawie mieszka tylu przyjezdnych. Dobrze, że w końcu będzie chociaż ten Zakład Przetwórstwa Ryb ale może gdyby np. był tu jeszcze jakiś ruch turystyczny czy cokolwiek to znalazłaby się praca dla wielu osób i nie musieli by tak wyjeżdżać. A teraz konkretnie. Proszę zerknąć w dzisiejsze ogłoszenia, nie ma ani jednego ze Złocieńca! http://pl.indeed.com/Praca-w-Z%C5%82ocieniec,-zachodniopomorskie Sama szukam już długo i niestety.. Czy w przyszłości jest szansa na zmiany w Złocieńcu? Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Kapuścińska

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Małgorzato.

Staram się na bazie naszego potencjału, czyli tradycji przemysłowych oraz warunków przyrodniczych, ukierunkować rozwój Złocieńca i okolic. Ubolewam, że w ostatnich latach najkosztowniejsze inwestycje nie związane były z przygotowaniem i uzbrojeniem terenów pod inwestycje i działalność gospodarczą. Infrastruktura turystyczna również powinna być sukcesywnie uzupełniana, odnawiana i remontowana. To wszystko procentować powinno w atrakcyjności obszaru pod kątem turystycznym czy nowymi miejscami pracy. Niewątpliwie atutem do wykorzystania jest powstanie dwóch biogazowni, przy których planujemy powołać strefy inwestycyjne, gdzie powstać mogą firmy korzystające z taniego prądu i ciepła. Są też plany na ścisłą współpracę z Uniwersytetem Szczecińskim poprzez uruchomienie na tym terenie ośrodka badawczego z ciągłym przepływem kadry, jak również kształcącej się młodzieży. Ale najważniejsza jest infrastruktura drogowa, która tworzy podstawę do rozwoju miasta i podkreśla jego wizerunek.

Natomiast jeżeli nie pomożemy zmieniać mentalności mieszkańców na wspólną troskę o miasto i otaczające je tereny to niezależnie od nakładów finansowych ginąć możemy w śmieciach i szarości.

To co możemy w obecnej sytuacji robić to stwarzać przyjazny klimat dla potencjalnych inwestorów, zarówno tych dużych i małych by starać się im pomóc w „gąszczu” administracyjnych niespodzianek czy reagować na bieżące propozycje lub trudności w realizacji planów.

Pozdrawiam serdecznie.

Monika Ha
data dodania: 2015-06-16 12:00:18

Zadawanie pytań burmistrzowi ? wójtowi czy tak jak wy piszecie WÓTOWI ? - kto to jest ?

Burmistrz Złocieńca

Szanowna Pani Moniko.

Zmiana w treści opisu podstrony dotyczacej modułu ZAPYTAJ BURMISTRZA związana była z kwestiami technicznymi i błędem serwera na którym znajduje się strona internetowa Gminy Złocieniec.
Usterka została usunięta a błędne wpisy poprawione. Nie mniej dziekuję za czujność.

Pozdrawiam serdecznie.